Původní kapela The Giant Mountains band vznikla v roce 2003 v Českých Budějovicích. V původní sestavě hrál Jan Ondřich na mandolínu a Martin Vojna na banjo, s nimi kytarista Petr Poláček a houslista Jan Kadlec, kteří v kapele pusobí dodnes. V roce 2004 kapela vyhrála národní kolo souteže Porta. Poté se k nim přidal známý zpěvák a basista Zdeněk Schwager.

Poté, co v roce 2005 kvůli rodinným a pracovním povinnostem kapelu opustili Vojna a Ondřich, sestavu doplnil banjista David Kažimír. Jako čtyrčlenná skupina hráli až do příjezdu amerického zpěváka a manodlínisty Luciena Holmese v roce 2006. V roce 2008 Zdeněk Schwager opouští kapelu a nahrazuje ho Petr Zbořil. Na jaře 2015 odchází Lucien G. Holmes a přichází mandolinista Petr Šimek.

The Giant Mountains band byla oceněna jako československá kapela roku 2010 na festivalu Banjo Jamboree v Čáslavi, v témže roce vyhrála cenu publika na festivalu White Stork v Lukách nad Jihlavou, zúčastnili se nejvyšší evropské souteže na festivalu European World of Bluegrass v roce 2011. Kapela hostovala na mezinárodních festivalech, mimo jiné Ruotsinpyhtää (Finsko, 2010), Horná Poruba (Slovensko, 2011) a La Roche sur Foron (Francie, 2012).

Jan Kadlec

Jan Kadlec

V šesti letech začíná chodit do hudební školy na housle. O čtyři roky později, inspirován svým otcem, začíná věnovat větší pozornost bluegrassu. Výsledkem je vyvážená kombinace klasické grácie a smyslu pro detail typickým pro bluegrass. Jeho talent se smyčcem a tenorovou harmonií z něj dělá žádaného muzikanta. Byl členem hudebních skupin The Daltons a Sunny Side. Jan Kadlec je jedním ze zakládajících členů The Giant Mountains Band.

David Pažout Kažimír

David "Pažout" Kažimír

David "Pažout" Kažimír začal hrát na banjo v roce 1998 v době, kdy už hrál na klavír a kytaru. Díky nekompromisnímu stylu jeho pravé ruky je David vyhledávaným muzikantem. V posledních 10 letech hrál mimo jiné se skupinami The Daltons, Pergamen, Bluegrass Company. Dodnes hraje na kontrabas se skupinou Vabank Unit. David Kažimír hraje s The Giant Mountains Band od roku 2005.

Petr Mikrob Šimek

Petr "Mikrob" Šimek

První hudební pokusy rodáka ze severočeského Chomutova začínají v 15-ti letech a své vokální a kytarové dovednosti uplatňuje v několika lokálních folkových skupinách. V roce 1993 přichází do Českých Budějovic a po několika úspěšných jamech se stává pevným členem skupiny Pergamen. Po několika produktivních letech u této skupiny odchází a dostává lano od nově vzniklé skupiny 3B. Současně hraje ve skupině Divá Bára, kde si ke hře na kytaru přibírá ještě mandolínu. Na jaře roku 2015 dostává nabídku od skupiny The Giant Mountains Band, kterou bez váhání přijímá, a stává se tak vokálním a instrumentálním pilířem skupiny.

Petr Polácek

Petr Poláček

Jeho první hudební krůčky začínají na základní škole v dětském pěveckém souboru Jitřenka. V roce 1990 se začíná věnovat klasické hře na kytaru. V roce 1993 se poprvé setkává s bluegrassem a začíná se učit na banjo. Od té doby účinkoval v několika kapelách, například jako basový kytarista v kapele Nefrit nebo dobrista v kapele Praskot. Spolehlivý rytmus jeho kytary a silný baryton jsou stavebními kameny zvuku The Giant Mountains Band. Jako kytarista zde působí od jejího založení dodnes.

Petr Zboril

Petr Zbořil

Petr "Zboud" Zbořil od mládí hraje na kytaru a tahací harmoniku. V roce 1998 začíná hrát jako basista v country skupine Arizona. Jeho nezkrotitelná energie (a smysl pro humor) ho neomylně posunuly směrem k bluegrassu. Jeho hudební životopis zahrnuje kapely Landaur, Grassband, Pergamen a Bluegrass Company. S kapelou The Giant Mountains Band hraje od roku 2008.